2016.04.23. 19:57

Nógrád megyei I. osztály, 20. forduló

SBTC - CERED VSE 0-1 (0-0)
Salgótarján, Tóstrandi sporttelep, 150 néző, V.: Pál L. (Szigetvári Z., Nagy S.)
SBTC: Babják - Somoskői Sz., Dániel, Csatlós T., Földi, Percze - Oláh F., Szabó, Miklós, Budveszel (Kláben, 83.) - Berki K. (Váradi, 83.) Játékos-edző: Csatlós Tamás
CERED VSE: Fodor - Oláh T., Pingiczer, Ficzere, Ráduly (Lehoczki, 46.) - Bonivárt, Jeney (Ferhan, 46.), Sólyom (Gál, 46.) - Znamecz (Kovács M., 88.), Kovács E., Lenkó. Játékos-edző: Jeney Gyula
GÓLSZERZŐ: Oláh T. (72.)
JÓK: Babják, Csatlós T. ill. Oláh T., Pingiczer, Lehoczki

A kezdő sípszó előtt a Béla-nap apropóján Csatlós Tamás és Berki Krisztián szerény ajándékokkal kedveskedett az SBTC két legendás alakjának: Répás Béla egykori labdarúgónak és dr. Csongrády Béla közírónak, akik törzsszurkolóként ezúttal is a lelátón szorítottak a fekete-fehér színekért.

16. perc: Bonivárt bal oldali beadása egy Stécé-védőről visszakerült elé, így azonnal egy kapura emeléssel próbálkozott, amit Babják kapus a lécre tolt, onnan pedig szögletre hullott a labda.
25. perc: Az első hazai próbálkozás: Dániel szerzett labdát a félpálya környékén, majd pár lépés után szöktette Oláh Ferencet, aki a büntetőterületen belül megpróbálkozott lövéssel, de a labda kivágódott egy vendégjátékosról.
37. perc: Lenkó szögletét követően Babják a kapu torkában két alkalommal is hatalmasat mentett a berobbanó Kovács Erik elől.
50. perc: Egy gyenge Stécé hazaadást Kovács Erik megpróbált átemelni Babják felett, ő azonban szép reflexxel belekapott a labdába, majd a lecsorgó labdára is elsőként reagálva gyors vetődéssel a birtokába vette azt.
57. perc: Tűzijáték az SBTC kapuja előtt! Először Kovács Erik jobboldali szabadrúgása került vissza a feladó elé a sorfal segítségével, az ismétlésnél Csatlós T. önfeláldozóan, fejjel tisztázott szögletre. A sarokrúgást követően Ferhan bólintott Ficzere elé, ő viszont közelről csúnyán a kapu fölé emelt.
72. perc: Bal oldali kósza vendégbeadást mindenki elvétett, a túloldalon érkező Oláh Teofil 10 méteres, lapos, pontos lövése viszont a kapu bal alsó sarkában kötött ki. (0-1).
83. perc: Ferhan került ígéretes helyzetbe jobbról, közel az SBTC hálójához, de ketten is belevetődtek a lövésébe. Mivel visszakerült elé a labda, újra próbálkozhatott, ezúttal viszont gyatrán keresztbelőtt a kapu előtt.
89. perc: Bonivárt pár lépésre a tizenhatos bal oldali sarkától végzett el szabadrúgást, labdája a keresztlécről vágódott vissza a mezőnybe.

A Stécé hasonló harcmodorban lépett pályára, mint a hétközi kupameccsen és csak a védekezéssel törődött. A cerediek fölényesen birtokolták a játékszert, de képtelenek voltak feltörni a jól záró védelmet. Elsősorban pontatlanságuknak köszönhették, hogy eredménytelenek maradtak, vagy pedig rendre rossz megoldást választottak. Ha minden kötél szakadt, akkor Babják kapus hárított, vagy húzta le jó ütemben a labdákat a vendégtámadók elől. Fordulás után sem változott a játék képe, noha Jeney Gyula edző cserékkel és némi szerkezetmódosítással próbálta frissíteni az együttesét. A listavezető törekedett a győztes találat megszerzésére, ezzel kockázatot is vállalt, így a Stécének is adódott néhány lehetősége a kontrákra ami izgalmas hajrát hozott. A 72. percben aztán a szemfüles Oláh Teofil szép lövéssel megszerezte a vezetést. A hátralévő időben hiába módosított hadrendet a hazai csapat, egyenlítenie nem sikerült, mint ahogy a vendégek is elpuskázták az újabb lehetőségeiket. Összességében a Cered győzelme megérdemelt.

Csatlós Tamás: - Gratulálok a csapatomnak, nagyon megnehezítettük a bajnokaspiráns dolgát.

Jeney Gyula: - Gratulálok a kedvenc csapatom, az SBTC önfeláldozó lelkes és nagyon szervezett játékához, és egyben gratulálnék Oláh Teónak a győztes gólhoz, és hogy meccs után sikerült bezárnia a slusszkulcsomat a kocsim csomagtartójába...